Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie „Najlepsza szkoła”. Program "NAJLEPSZA SZKOŁA" jest pierwszym ogólnopolskim programem organizowanym na tak wielką skalę, który wspiera nauczycieli w ich codziennej pracy i nie wymaga dodatkowego nakładu pracy. Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i  młodzieży, motywowanie ich do nauki oraz budowa więzi pomiędzy uczniami a nauczycielami. Program jest adresowany do uczniów oraz nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Program może być realizowany w trakcie zajęć pozalekcyjnych, jak również podczas godzin wychowawczych.  Ze szkół w całej Polsce zostanie kilkaset szkół, które przystąpią do programu i stworzą elitę najlepszych szkół w Polsce.
       Końcowym etapem programu będzie głosowanie uczniów i rodziców na zajęcia prowadzone przez szkołę. To właśnie uczniowie najlepiej wiedzą, czy czas spędzony na dodatkowych zajęciach im się podobał czy nie. Młodzi uczniowie z pomocą rodziców będą mogli wejść na specjalnie przygotowaną stronę i oddać głos na szkołę w której się uczą. Szkoły, które otrzymają najwyższą punktację od uczniów, wygrają nagrody.

Do 31 sierpnia trwa głosowanie na szkoły poprzez stronę internetową najlepsza-szkola.pl . Szkoły, które osiągną najlepsze oceny wygrywają. Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody za zajęcie I, II oraz III miejsca.

red: Wioleta Gąsiorek

kliknij