Dzień Pluszowego Misia

Nie do wiary, nie do wiary,
Tańczy sobie misio stary.
Hop, hop, podryguje
I pod boki się ujmuje
Hop, hop, hejże, ha
Tańczy misio, ty i ja.

25 listopada na całym świecie obchodzi się „ Dzień Pluszowego Misia”. W naszej szkole w tym roku szkolnym w lasach I-III po raz pierwszy obchodziliśmy to święto.
To nie tajemnica, że dzieci są pluszaków fanami, po prostu je uwielbiają. Misiaczki towarzyszą przy zasypianiu, są powiernikami najskrytszych myśli. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania powieści i wiersze. Historie pluszowego misia przedstawiła uczennica klasy III Małgosia Mucha. Zaczyna się ona w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił te historię na rysunku. Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami. Michton wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć jak się będą sprzedawały. Jak można się domyślać, pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Od 100 lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. W święto misia, dzieci wysłuchały kilku wierszy przygotowanych przez uczniów klasy III. Następnie odważni wzięli udział w dwóch konkursach:

  1. Narysuj Portret Misia – z zasłoniętymi oczami.
  2. Wyjadanie miodku – konkurs polegał na jak najszybszym zjedzeniu miodu z talerzyka tylko za pomocą języka bez pomocy rąk. Na zwycięzców czekały nagrody.

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „ Mój pluszowy miś”. Oto  wyniki:

  1. Klaudia Worobiec kl. IIb
  2. Natalia Kondraciuk kl. III
  3. Karolina Wilk i Paulina Potoczna kl. IIb

Wyróżnienia:
Julia Leszczyńska, Ola Malaszewska, Zosia Mucha, Kacper Kowalski, Jakub Miechowicz, Kamil Pauk, Szymon Łuczkowski, Bartosz Deneka.

Na zakończenie uroczystości kierownik biblioteki Pani Jadwiga Pimpis przeczytała dzieciom „Przygody Misia Brzuchatka”.
Zrobiła to w tak piękny i przejmujący sposób, że dzieci nagrodziły ją ogromnymi brawami. Tak bywa, że to co piękne zazwyczaj szybko się kończy, ale w naszej szkole – uwielbiamy słuchać o przygodach misiów i z pewnością będziemy do nich często wracać.

 Organizatorzy:
Anna Pytlasińska
Anna Skrocka

kliknij