Wycieczka do Gdańska

W czwartek 13.06.2013r. klasy V i IV wybrały się na wycieczkę do Gdańska. W planie mieliśmy zwiedzanie miasta, wyprawę statkiem pirackim na Westerplatte oraz zabawę w centrum rozrywki Loopy’s World.


Po przyjeździe do Gdańska spotkaliśmy się z przewodniczką, która przez kilka godzin oprowadzała nas po Głównym Mieście, opowiadając jego ciekawą historię.


Naszą wędrówkę zaczęliśmy od Drogi Królewskiej, gdzie mogliśmy zwiedzić i usłyszeć interesujące opowieści o Bramie Wyżynnej, Bramie Złotej, Dworze Bractwa św. Jerzego, Ulicy Długiej, Ratuszu Głównego Miasta, Długim Targu z Fontanną Neptuna, Dworze Artusa, Złotej Kamienicy oraz Bramie Zielonej. Następnie udaliśmy się na Długie Nabrzeże nad Motławą z bramami wodnymi i Wielkim Żurawiem. Spacerowaliśmy Ulicą Mariacką i Piwną.


Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem na Westerplatte, gdzie odwiedziliśmy Placówkę Fort, Wartownię nr 1, Groby Poległych Obrońców, ruiny koszar oraz Pomnik Obrońców Wybrzeża.


Po interesującej lekcji historii przyszedł czas na rozrywkę. Udaliśmy się do Rodzinnego Centrum Zabaw Loopy’s World, gdzie przez prawie dwie godziny szaleliśmy na zjeżdżalniach, trampolinach i wielu innych atrakcjach.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, lecz pełni miłych, niezapomnianych wrażeń.

Red: AR-M
Foto: GS

kliknij